ΜΑΥΡΟ ΣΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΟ…ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΙΩΝΙΟ

ΔΥΟ ΗΤΤΕΣ ΜΕ «ΚΑΤΕΒΑΣΜΕΝΑ» ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΤΑ ΚΕΦΑΛΙΑ ΤΙΣ ΨΥΧΕΣ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ….ΣΕ ΜΠΑΣΚΕΤ ΚΑΙ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ…ΟΛΑ  ΠΙΚΡΑ…Σ’ ΑΥΤΑ ΤΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΒΡΗΚΑΤΕ …

Ο Ατρόμητος πήρε τη νίκη με 1-0 από τον Πανιώνιο στο ντεμπούτο του Γιώργου Παράσχου! Στο Περιστέρι έβρεξε πολύ νερό, το γήπεδο ήταν σε τραγική κατάσταση όπως και η αμυντική γραμμή των «κυανέρυθρων» που τιμωρήθηκε από το γκολ του Μπρίτο στο 55΄ .Δίκαια, πάντως, τα παράπονα του Πανιωνίου καθώς πριν την φάση του γκολ υπήρξε λανθασμένη υπόδειξη οφσάιντ στον Εστογιανόφ που έβγαινε μόνος απέναντι από τον Μιχαηλίδη.

Πάρτυ έκανε η ΑΕΚ απέναντι στον «τραγικό» Πανιώνιο τον οποίο διέλυσε με 89-56 στο κλειστό του Ελληνικού στην αναμέτρηση που άνοιξε την αυλαία της 15ης αγωνιστικής.Όλα τελείωσαν για τον Πανιώνιο στο τρίτο δεκάλεπτο, όταν το ένα λάθος του διαδεχόταν το άλλο και η ΑΕΚ ολοένα και αύξανε τη διαφορά για να φτάσει σ’ ένα επιμέρους 32-10 που οδήγησε στο 60-38 και ουσιαστικά στη λήξη του αγώνα δέκα λεπτά πριν τη λήξη του.