Πανιώνιος – ΑΕΚ 3-1…

Μεγάλη νίκη του «Ιστορικού» επί της ΑΕΚ με 3-1.Ο Πανιώνιος μπήκε πιο δυνατά στον αγωνιστικό χώρο και εκμεταλλευόμενος την έντονη δραστηριότητα των Ριέρα και Εστογιανόφ, δημιούργησε στο πρώτο εικοσάλεπτο επικίνδυνες καταστάσεις για την εστία του Σάχα.Οι «κυανέρυθροι» πίεσαν και ήταν πάντα επικίνδυνοι είτε με στημένες μπάλες είτε σε κόντρα επίθεση από τις πτέρυγες. Κατάφεραν μάλιστα να σκοράρουν στο 21 ΄ με κεφαλιά του Μανιάτη ύστερα από κόρνερ. Ακολούθησε και νέα ευκαιρία με τον Κουμορτζί, δείγμα της τρικυμίας του Δικέφαλου!Mετά οι φιλοξενούμενοι με τον Λεονάρντο να… χρησιμοποιεί άψογα την τεχνική του ισοφάρισαν στο 28′ σε 1-1. Στην επανάληψη ο ρυθμός του αγώνα έπεσε αισθητά, με τις ευκαιρίες μπροστά στις δύο εστίες να είναι σαφώς λιγότερες και τα λάθη στον άξονα να διαδέχονται το ένα το άλλο. Πάντως, όσο τα λεπτά κυλούσαν, οι δύο ομάδες ανοίγονταν όλο και περισσότερο για να πετύχουν το νικηφόρο τέρμα.Oμως ο Πανιώνιος με αντεπίθεση στα τελευταία δέκα λεπτά πανηγύρισε μία σημαντική εντός έδρας νίκη με 3-1 Ριέρα στο 79′ και Μπάλαμπαν στο 89′ οι σκόρερ του 2-1 και 3-1 αντίστοιχα.

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Εμίλιο Φερέρα):Ιζαάκ Μπιθέρα, Κάρλος Καστελιόνε,  Γιάννης Μανιάτης, Γιώργος Τζαβέλλας, Σουλεϊμόν Ομο, Μάρτιν Λάτκα, Μάριος Νικολάου, Μπενάρντ Κουμορτζί, Φαμπιάν Εστογιάνοφ (85′ Φανούρης Γουνδουλάκης ), Σίτο Ριέρα, Μπόσκο Μπάλαμπαν (92′ Μανώλης Σκούφαλης)