ΑΡΗΣ – ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ 1-1 …Στο 93′ ισοφάρισε ο Πανιώνιος

Ο Πανιώνιος ξεκίνησε τον αγώνα με αναγκαστική αλλαγή στο 5ο λεπτό όταν αποχώρησε τραυματίας ο Μπέλιτς και πέρασε στην εστία των Νεοσμυρνιωτών ο Μπεθέρα. Στο 14 ‘…σημαντική ευκαιρία, όταν σε σέντρα του Ριέρα, ο Μπάλαμπαν πετάχθηκε και έστειλε την μπάλα στο δοκάρι.Με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου (49’) ο Πανιώνιος έχασε τη δεύτερη μεγάλη ευκαιρία, όταν ο Ριέρα έφυγε μόνος του μπροστά και επιχείρησε να ντριμπλάρει τον Σηφάκη, αλλά χωρίς αποτέλεσμα.Στο 73’ ο Κουμορτζί έφυγε μόνος του μπροστά και ήταν σε προφανή θέση για γκολ όταν τον ανέτρεψε λίγο έξω από την περιοχή ο Αράνο που αποβλήθηκε. Ο Άρης αφού δεν εύρισκε λύσεις για το γκολ μέσα από το παιχνίδι του, το πέτυχε τελικά με στημένη φάση, με την απευθείας εκτέλεση φάουλ του Νέτο στο 82’ (1-0). Τελικά στο 93’ ισοφάρισε με κεφαλιά ο Κουμορτζί, ο οποίος πάντως με βάση τα τηλεοπτικά ριπλέι ήταν σε θέση οφσάιντ .
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Εμίλιο Φερέρα): Μπέλιτς (6′ Μπεθέρα), Μανιάτης, Λάτκα, Νικολάου, Όμο, Ριέρα, Καστελιόνε (86′ Σκούφαλης), Κουμόρτζι, Τζαβέλλας, Εστογιάνοφ (69′ Γουνδουλάκης), Μπάλαμπαν.